Kup książkę i zgarnij 1 książkę gratis. Napisz w komentarzu do zamówienia, jaki chcesz tytuł.
Zazdrościsz mi?
Artura Wieczorka mało kto darzy sympatią.
Wspólnik matki. Przyrodnia siostra. Była żona.
To tylko kilka osób z długiej listy tych, którzy mu zazdroszczą.
Starsza aspirant Zuzanna Kruk wyjeżdża na przymusowy urlop. Sielankowy klimat szybko zostaje zakłócony przez nietypowe znalezisko, na które trafia przypadkowa turystka.
Nieopodal nadmorskich wydm ciągnących się wzdłuż wybrzeża kobieta odkrywa… męską nogę.
Policjantka jak zwykle nie potrafi odpuścić. Wszystko wskazuje na to, że to noga Artura Wieczorka. Tylko czy na pewno?
A może to, co widzą policjanci, to dobrze wyreżyserowane przedstawienie?
Kto nim kieruje?
Kto jest ofiarą, a kto sprawcą?
„Zazdrościsz mi?” to kryminał, w którym zagadka goni zagadkę, a gdy wydaje się, że wszystko jest już jasne, sytuacja zmienia się diametralnie.
Czy jesteś gotowy na wciągającą grę w towarzystwie nietuzinkowych bohaterów i nadmorskiego klimatu, który niesie ze sobą nie tylko bryzę, ale i spustoszenie?
Jeśli tak – „Zazdrościsz mi?” to tytuł właśnie dla Ciebie.
PS jeżeli masz ochotę po przeczytaniu zostaw opinię na mojej stronie, lubimyczytać













Kryminał na talerzu (zweryfikowany) –
Znamy to już z seriali i literatury obyczajowej czy pięknej, ale z kryminalnej? Agnieszka Peszek w serii z Zuzanną Kruk wprowadza w ten gatunek postać w spektrum autyzmu, co ma uzasadnienie podwójne: przede wszystkim w sposób bardzo jasny obrazuje jak taka osoba myśli i postrzega świat, a po drugie, dzięki niej można całkowicie odmiennie spojrzeć na dowody, rozmowy ze świadkami, całe śledztwo. “Zazdrościsz mi?” to drugi tom przygód tej bohaterki, można jednak bez problemu czytać go w oderwaniu do “Zabijesz mnie?”. Historia tomu drugiego zbudowana jest podobnie – poza śledztwem, przyglądamy się też postaci uwikłanej w sprawę, choć tym razem nie jest jasne czy to ona jest ofiarą. Dzięki rozdzieleniu akcji na dwa czasy: teraz, podczas śledztwa, i w przeszłości, którą poznajemy z perspektywy tej kluczowej postaci, czytelnik dostaje nie tylko dobrą historię kryminalną, ale też solidne studium psychologiczne osoby żyjącej w ciągłej potrzebie wzbudzania zazdrości. Pozornie jest to więc postać negatywna, a jednak dzięki doskonałemu umotywowaniu jej działań, w pewien sposób budzi też w czytelniku współczucie. Zresztą nie tylko ona wzbudza ciekawość – przez historię przewija się też grafolożka, która w bardzo dokładny sposób przedstawia czytelnikowi zawiłości swojej profesji. Intryga kryminalna rozdzielona na dwie sprawy, jedną bardziej absorbującą, drugą bardziej poboczną, prowadzona jest spokojnie z elementami dygresyjnych historyjek, acz z satysfakcjonującymi twistami, które są rozmieszone w fabule perfekcyjnie. Całość dopełnia klimat nadmorskiego miasteczka po sezonie, latem tętniącego życiem, teraz praktycznie wyludnionego, tworzącego zamkniętą społeczność całorocznych mieszkańców. Coś dla fanów kryminałów spokojnych z dobrym uzasadnieniem psychologicznym.